Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

AIRSOFT

Pravidla airsoftu

                                             AIRSOFT PRAVIDLA


* Před začátkem boje je určeno místo, kde se budou scházet mrtvoly - tzv. "mrtvoliště".
* Vybavení ochrannými pomůckami (brýle, mřížka, plynová maska) je v airsoftu povinné. Jejich nepoužívání je jen na vlastní riziko. Za případná zranění takto vzniklá nese zodpovědnost pouze sám postižený, nikoliv protivník, který jej zasáhl. Střelba na vojáky v bojové zóně je povolena i pokud nemají výše uvedené ochranné prostředky.
* Zásah do brýlí či masky je platný.
* Airsoft zbraně a jiné airsoft vybavení před policií ČR hráči schovávají, aby nedošlo k omylu a možné záměně za zbraně ostré.
* V airsoft hře platí stejný význam hodností, jako je tomu v armádě.
* Bojové akce začínají a končí v předem stanovené době. * Bojové akce se nepřerušují na noc, při změnách počasí a jiných přírodních jevech. Akci může přerušit pouze pořádající jednotka, v krajní nouzi i každá jiná.
* Jednotky se přesunují sami a mohou být volně napadány.
* Jednotky soupeřících týmu nemusí mít navzájem žádnou viditelnou identifikaci.
* Komunikace mezi jednotkami není omezována, je to věc každé jednotky.
* Počet členů airsoft jednotky a typ výzbroje či výstroje je věcí jednotek samých a není nijak limitován. Pokud jinak neurčí pořádající jednotka.
* Jako munice je povoleno používat pouze speciální airsoft 6mm BB plastové kuličky. Jako zbraň je povoleno používat makety AIRSOFT GUN. Typ zbraně nerozhoduje.
* Výbušniny je možno používat k vyřazení živé síly protivníka a na efekt (rozumí se volně prodejná pyrotechnika, sádrové granáty atd., po poradě s pyrotechnikem jednotky).
* Užití dýmovnic jakéhokoliv typu ( bez vedlejšího efektu) je povoleno.
* Užívání světlic je povoleno, ale ne na přímou střelbu.
* Pyrotechnika na bázi raket se může užívat, ale jen na nepřímou střelbu.
* Je zakázáno používat zápalnou munici, munici s biologicky aktivní náplní a jakoukoliv munici s fyzikálním či chemických efektem na lidské tkáně.
* Je zakázáno užívat výbušniny v obalech z kovů, skla a termosetových plastů, kdy je riziko vzniku střepin z těchto materiálů. Doporučujeme používat výbušniny pouze v termoplastových nebo sádrových obalech.
* Vyřazení protivníka výbuchem pyrotechniky či trhaviny je platné pouze při zasažení střepinou, vzniklou výbuchem. Nerozhoduje vzdálenost od výbuchu. Vzhledem k předchozímu odstavci doporučujeme jako emitovaný materiál užívat airsoft plastové kuličky, nebo obal výbušniny sádra (sádrový granát).
* Výjimkou je výbuch trhaviny (granát, střela, mina) v uzavřené místnosti (bunkr, místnost domu menší než 3x3m, liščí nora). Za této situace jsou vyřazeni všichni bojovníci uvnitř tohoto prostoru. Nemusí být zasaženi střepinou.
* Voják, který odpálí nastraženou výbušninu (mina, trhací nástraha), je vyřazen ze hry, i pokud tato nástraha netvoří střepiny.
* Dotyk rukou na zádech znamená smrt, bere se to jako tiché zabití nožem.
* Zásah střepinou výbušniny či kuličkou z airsoft zbraně do jakékoliv části těla je platný.
* Zásah do zbraně není platný.
* Zásah do výstroje kryté konturou těla je platný.
* Zásah do jakékoliv části výstroje, která zřetelně přesahuje obrysy těla není platný. Typ výstroje nerozhoduje.
*Jeden člen může být "jmenován" jako zdravotník a může ošetřovat zásahy do končetin a výstroje. Průběh ošetřování zdravotník si musí ke zraněnému kluknout a klečet u něho 30sekund v této době nesmí střílet.
* Zásah odraženou airsoft kuličkou není platný.
* Zásah omylem vystřelenou kuličkou je platný.
* Střelba a míření na nezúčastněné civilisty v bojové zóně je přísně zakázána.
* Střelba na "mrtvého" bojovníka je zakázána.
* Jakýkoliv civilista operující s jednotkou se účastní akce na vlastní nebezpečí a střelba na něj je povolena. Je povinen se držet airsoft pravidel pro boj jako všichni ostatní.
* Není povoleno jakkoliv napadat, strkat, či se jinak agresivně zachovat k jiným hráčům!
* Je zakázáno využívat ve svůj prospěch mrtvé hráče jdoucí na mrtvoliště.
* Tato airsoft pravidla platí pro každého bez výjimky, jejich znalost každým zúčastněným je věcí velitele jeho jednotky, který též ručí za své bojovníky a jejich fair-play chování.
* Jakékoliv změny airsoft pravidel je třeba dohodnout před zahájením vlastní bojové aktivity a dát je všeobecně ve známost.
POZOR VŠICHNI CO SE CHYSTÁTE NA NĚJAKOU AKCI A JSTE TŘEBA ZAČÁTEČNÍCI TAK SI HODNĚ DOBŘE PŘEČTĚTE PRAVIDLA AŤ POTOM ZBYTEČNĚ NEZDRŽUJETE HRU

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek